چگونه لکه خودکار از فرش پاک کنیم؟

قالیشویی در کرج
قالیشویی در کرج | مبل شویی کرج ، قالی شوئی کرج۰۹۱۲۳۶۵۲۸۲۵
آگوست 24, 2019
معرفی بهترین قالیشویی در کرج | قالیشویی سادات۰۹۱۲۳۶۵۲۸۲۵
سپتامبر 8, 2019
حذف شرط: قالیشویی حومه کرج قالیشویی حومه کرج

چگونه لکه خودکار از فرش پاک کنیم؟روش های پاک کردن لکه خودکار و جوهر از فرش در مقاله زیر درج شده است و فرش مثل اول میشود و زیاد نگران کننده نیست.

 

برای خرید و انتخاب  فرش مورد نظرمان وقت  زیادی را صرف می کنیم؛ و برای خرید چندین مرتبه به بازار و مغازه ها می رویم  و بعد از بالا و پایین کردنا قیمتی و طرح های متنوع؛ مناسب بودن با دکوراسیون منزل فرش خود را انتخاب میکنیم .

فرزند کوچک و خردسالان داشته باشیم ممکن است همین فرش که با سختی و دقت فراوان انتخاب کرده ایم کثیف شود و دارای لک شود یکی از لک ها لک جوهر خودکار است؛از بین بردن لکه جوهر از روی فرش کار ساده ای نیست، اما اگر در لحظه های اولیه که لکه جوهر بر روی فرش افتاده اقدام کنید نیمی از راه موفقیت را طی کرده اید.

یک نکته مهم را فراموش نکنیم، استفاده از انواع پاک کننده های صنعتی، الکل و استون ها به سادگی می توانند رنگ فرش را تغییر دهند، این مسئله به خصوص در فرش های دستباف مهم بوده و می تواند به سادگی ظاهر فرش را از بین ببرد.

حذف شرط: قالیشویی حومه کرج قالیشویی حومه کرج

از بین بردن خودکار از روی فرش خانه

برای پاک کردن لکه خودکار  از روی فرش بهتر است سریع اقدام شود،در فرش های دستبافت پاک کننده های صنعتی به خصوص الکل و استون را فراموش کنید. چرا که ممکن است باعث از بین رفتن رنگ بافت های فرش شود.

بنابراین بهتر است از شوینده های ملایم مثل شامپو بچه و یا پاک کننده های طبیعی مثل آبلیمو استفاده کنید.

پاک کردن لکه خودکار از روی لباس ، فرش و موکت

اگر کودک خردسال بازیگوشی در منزل است  که با ماژیک بر روی مبل و میز و صندلی خط  نقاشی می کشد، احتمالا این مطلب کمک زیادی به شما میکند.

حتما می دانید که لک ماژیک به خصوص ماژیک های دائمی، به راحتی پاک نمی شوند و احتیاج به شناخت ماده ی حلال ماژیک هست.

پاک کردن لکه جوهر

مواد سازنده جوهر حودکار و ماژیک چیست؟

در حال حاضر،تنوع فراوانی  از خودکارها در بازار وجود دارند و به همان میزان طیف گسترده ای از انواع مواد سازنده جوهرها نیز وجود دارد به طور کلی جوهر از رنگدانه یا رنگ تشکیل شده است که در یک حلال حل یا معلق می باشد.

رنگ ترکیبی از رزین های وینیل، گلیسرول، کربن سیاه، اسید تانیک، افزودنی ها و رنگ هایی است، که در میان آب و یا روغن قرار دارند معمولا؛ روغن به عنوان یک حلال برای داشتن ویسکوزیته و ضخامت و استفاده سریع از جوهر ،استفاده می شود به همین دلیل است، که پاک کردن لکه های جوهر از لباس ها، بسیار دشوار هستند.

 قبل از شروع برای پاک کردن لکه جوهر چکار کنیم !

هر چه زودتر و سریع  لکه را پاک کنید

این قانون و اولین مرحله ، تقریبا برای تمام لکه ها صدق کرده نیازی به جستجوی دقیق لباس های کودکتان پس از هر باری که به خانه برمی گردند  نیست، اما مهم است که سریعا برای پاک کردن لکه ها اقدام کنید.

 لباس را نشویید 

شستن لباس ها بدون گرفتن و پاک کردن کامل جوهر باعث می شود که لکه روی پارچه فیکس شود و بماند و پاک کردنش را بسیار سخت تر شود.

 استفاده از شیر: اسیدیته ملایم شیر  همراه با برخی از ترکیبات موجود در آن، به حل کردن لکه های جوهر کمک می کنند. برای استفاده پس از خیساندن جوهر تازه همانطور که در بالا ذکر شد  باید لباس را در شیر گرم برای ۵ تا ۶ ساعت خیس کنید.

و در این مدت تغییر رنگ شیر و جذب رنگ را مشاهده خواهید کرد رنگ به تدریج روشن تر می شود تا پاک شود.پس از آن می توانید لباس را به طور معمول بشورید.با این حال، اگر کمی جوهر باقی مانده بود، می توانید لباس را در آب و محلول سفید کننده برای چند ساعت خیس کنید.آب بکشید و دوباره بشورید.این روش، برای لباس های پنبه ای با رنگ روشن، پشمی یا جنس های دیگر توصیه می شود.

 

 

#قالیشویی در کرج شاهین ویلا

#قالیشویی در کرج باغستان

#قالیشویی در کرج فردیس

#بهترین قالیشویی در کرج

#قالیشویی در اندیشه کرج

#قالیشویی کرج بهترین

#قالیشویی کرج بلوار موذن

# قالیشویی در هفت تیر کرج

#قالیشویی در منظریه کرج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس