تعطیلات در زمستان بهترین وقت برای  شستشوی فرش و قالی

در تعطیلات آخر هفته زمستان وقت خود را در داخل خانه با خانواده می گذرانید، با داشتن فرش و قالی تمیز ، اوقات لذت بخش تر دارید.آب داغ می تواند آلودگی و باکتری های موجود در فرش را تمیز کنید.

وجود سیستم های گرمایشی زمان خشک شدن را کاهش می دهند

در فصل زمستان بدلیل روشن بودن سیستم های گرمایشی به سرعت فرش تان را خشک میکند.

عوامل بیماری زا زمستانی  از روی فرش پاک کنید

در زمستان فصلی است که بیش از همیشه با ویروس و باکتری بیماری زا سروکار داریم، اگر می خواهید محیط خانه را از شر این بیماری ها ضدعفونی کنید، مخصوصا اگر اعضای خانواده تان عادت دارند روی فرش و قالی لم بدهند، شستشوی عمیق فرش می تواند تمام آلودگی ها را پاک کند، در صورتی که نظافت سطحی نمی تواند چنین میزان از تمیزی را در اختیارتان قرار دهید. برای از بین بردن لکه های جدی و سرسخت و بوی بد بهتر است از لکه بر و شستشو کننده های مخصوص استفاده نمایید.

ورزش های زمستانی و آلودگی بجا گذاشته

اگر پس از یک روز بارانی فرزندان تان با پای گلی به داخل خانه و روی فرش آمدند، احتمالا زانو و پای گلی آنها خانه و فرش را کثیف کرده است و شستشوی عمیق لازم است.

ریزش موی حیوانات در ماه های سردتر کمتر است

اعضای پشمالوی خانواده در ماه های سرد زمستانی ریزش موی کمتری دارند. ماه می تا اوت برای شستشوی عمیق و از بین بردن موهایی که توسط جاروبرقی از بین نمی رود، مناسب است.

اگر کف خانه کاشی است، باید درزها و دوغاب آن را خوب تمیز کنید. با کمی طی کشیدن می توانید کف را تمیز کنید، اما برای از بین بردن لکه ها و آلودگی های آن باید کف را خوب و با دقت تمیز کنید.

پس از اتمام شستشوی زمستانی، باید عقب نشسته و آرام باشید. حالا یک خانه تمیز و آرام دارید. بهتر است شکلات و شراب و یا پیتزا را آماده کرده و از آن لذت ببرید.